Anasayfa » Battery Monitor 4.9 Mac
Araçlar- Çeşitli

Battery Monitor 4.9 Mac


Hakkında

Günümüzde giderek daha fazla bilgisayar mobil cihazlardır. Taşınabilir bir bilgisayar için en önemli ön koşul, cihaza güç sağlayan şarj edilebilir bir pildir. Piller gerçekten ucuz yedek parçalar değildir ve aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalırlar. Ömürleri, gerekli özenle ele alınarak optimize edilmelidir. Battery Monitor, bu konuda faydalı küçük bir yardımcı uygulamadır.
Özellikleri

  • Dock'ta şarj durumunun görüntülenmesi:  Bu, örneğin çok geniş olmayan bir ekranınız olduğunda, macOS'un menü çubuğundaki ekranı kullanamıyorsanız veya kullanmak istemiyorsanız kullanışlıdır. Pil Monitörü, bu bilgiyi menü çubuğunda gizleyen bir işletim sistemi kullanıyor olsanız bile, Dock menüsünde tahmini kalan çalışma süresini de gösterebilir.
  • Dahili pil bilgilerinin görüntülenmesi:  Şarj durumuna ek olarak, sıcaklık, deşarj akımı, şarj döngüsü sayısı, beklenen kullanım ömrü veya kapasite gibi diğer birçok teknik özellik alınabilir. Pil hücrelerinin her birinin durumu ve pil üreticisi de belirlenebilir.
  • Şarj ve deşarj eğrilerinin yakalanması:  Pil birimi tarafından ölçülen değerlerin geçmişi grafiksel olarak görüntülenebilir. Bu şekilde, örneğin bir pilin sağlığı için en önemli özelliklerden biri olan şarj ve deşarj eğrilerini çizebilirsiniz. Bilgisayarın çektiği amperajın grafik profilini de inceleyebilirsiniz, bu da "güç yakan uygulamaları" bulmanıza yardımcı olur.
  • Pilin yaşlanma sürecinin muhasebeleştirilmesi:  Pil Monitörü, pilin eskidikçe azalacak olan şarj kapasitesi hakkında otomatik olarak bir günlük tutar. Bu, pilin davranışının zaman içinde nasıl değiştiğini tam olarak izlemenize yardımcı olur. Pilinizin normal çalışıp çalışmadığını veya arızalı olup olmadığını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, yeni bir pil satın almak için doğru zamanın ne zaman geldiğini daha kesin olarak tahmin edebilirsiniz. Pil Monitörü, değiştirilebilir pil birimlerine sahip bilgisayarlar için elbette aynı anda birden fazla pil paketini izleyebilir.
  • Şarj veya deşarj sırasında bildirimler:  Şarj durumunun Dock'ta görüntülenmesine ek olarak, Battery Monitor isteğe bağlı olarak sizi şarj veya deşarj işleminin ilerleyişi hakkında başka yollarla bilgilendirebilir. Konuşma veya macOS'un Bildirim Merkezi kullanılarak göze çarpmayan bildirimler ayarlanabilir.
  • Bağlı Bluetooth pillerine ek genel bakış: Mac'inize pille çalışan desteklenen Bluetooth aygıtları bağlıysa, pil seviyelerinin görüntülenmesi de Pil Monitörü'ne entegre edilebilir.
Sistem Gereksinimleri

Uyumluluk: macOS 10.14 veya üstü
Ekran Görüntüleri

İndirme Linkleri

Turbobit

7 MB .dmg


Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Duyuru

MAC bilgisayarlar üzerine aradığınız tüm içerikleri bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz macindir.com’a hoşgeldiniz.


Sitemizde macOS sistemler için aradığınız full oyunları ve full programları bulup indirebilirsiniz. Tüm içeriklerimiz full sürümdür. İlgili aktivasyon araçları da içerisindedir.


Turbobit linklerimiz üzerinden premium alarak hem bize katkıda bulunabilir, hemde daha hızlı indirme yapabilirsiniz. Kırık linkleri lütfen yorum yaparak bildirin.