Anasayfa » CrystalDiffract 6.9.3 macOS
Araçlar- Çeşitli

CrystalDiffract 6.9.3 macOS


Hakkında

CrystalDiffract, etkileşimli kontrol ve deneysel verilerinizin kolay karakterizasyonu ile x-ışını ve nötron tozu kırınım dünyasını bilgisayar ekranınıza getirir. Gerçek zamanlı parametre kontrolleri, anında geri bildirim ile kırınım ve örnek ayarları ile denemeler yapmanızı sağlar. Bunları anında karışım oluşturma ve aynı pencerede gözlemlenen verileri yükleme yeteneği ile birleştirin ve araştırmacılar, öğretmenler ve öğrenciler için güçlü bir workbench uygulamasına sahip olursunuz.

Kırınım Parmaklarınızın Ucunda
CrystalDiffract, güçlü x-ışını ve nötron tozu kırınım simülasyonu yetenekleri sağlar: ancak kullanımı hızlı ve kolaydır. Önceden ayarlanmış dört simülasyon türünden birini seçin: sabit dalga boylu X-ışınları, nötronlar; enerji dağıtıcı X-ışınları; veya uçuş süresi nötronları. Çoklu işlem, hızlı profil simülasyonuna ve kırınım ve örnek parametrelerinin gerçek zamanlı ayarlanmasına olanak tanır: sizi kırınım deneyinizin kontrolünü sıkı bir şekilde ele geçirir.

Deneysel Verileri Analiz
Edin CrystalDiffract, simüle edilmiş verilerle karşılaştırmak için birden fazla deneysel veri kümesini içe aktarmanıza olanak tanır: metin dosyalarını kırınım pencerenize sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Gözlemlenen verilerinizi değiştirebilir ve yeniden ölçeklendirebilir, gerçek zamanlı yumuşatma ve arka plan düzeltmeleri uygulayabilir ve ardından gözlemlenen modelinizi ölçmek için yenilikçi ekran araçlarını kullanabilirsiniz. Saflığı kontrol etmek için simüle edilmiş desenlerle karşılaştırın veya bir faz tanımlaması deneyin.

Sürükle ve Bırak Karışım Simülasyonu
CrystalDiffract, desenleri bir karışım grubuna sürükleyip bırakarak çok fazlı karışımları simüle etmenize olanak tanır. Parametreler Listesindeki karışım kaydırıcısını ve metin kontrollerini kullanarak karışım kompozisyonlarını gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirsiniz. Ek kontroller, faz oranlarının manuel olarak kolayca düzenlenmesi için toplam karışımı kilitlemenize veya bileşenleri sıfıra sıfırlamanıza izin verir.

Simüle edilmiş karışımlar, bileşenlerinden ayrı desenlerin yanında görüntülenebilir! Ekranınızı özelleştirmek için Model Listesindeki görünürlük onay kutularını kullanmanız yeterlidir.

Gorgeous Graphics to Go
CrystalDiffract 6, diğer programlara yüksek çözünürlüklü vektör formatında kolayca kopyalayabileceğiniz en güzel görüntüleri sağlar: panoya kopyalayın, diğer programlara sürükleyip bırakın veya dosyaya kaydedin.

Desen renkleri, çizgi ve işaret boyutları/stilleri, şeffaflık, gölgeler, tepe katmanları, kılavuz çizgileri, film stilleri ve renkleri, tepe etiketleri (içerik, konumlandırma ve hizalama dahil), Gösterge ekranı, çizim başlığı dahil olmak üzere ekran üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz – artı metin yazı tipleriniz ve boyutlarınız.

CrystalDiffract’ın trackpad desteği ile Multi-Touch Ölçekleme ve kırınım deseninizi kaydırmak çok kolay. Sadece “yakınlaştırmak için sıkıştırın” ve yatay olarak kaydırmak için kaydırın veya dikey olarak ölçekleyin. Ayrıca kesin bir çizim aralığı belirleyebilir, Kaydırma aracını kullanabilir veya araç çubuğunun ölçek ve kaydırma komutlarını kullanabilirsiniz. Desenler çeşitli kriterlere göre sıralanabilir ve ekranda otomatik olarak istiflenebilir.

Arama, Yansımalara Göz Atın
Entegre bir Arama alanı, simüle edilmiş yansımaları hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar: çizilen desende veya Yansımalar Listesi’nde. Listedeki yansımalara göz atabilir ve sıralayabilirsiniz; arsada anında bulmak için herhangi bir yansımayı çift tıklayın.

Zirve İpuçları, fareyi hareket ettirirken yansımaları belirlemenize yardımcı olur. Uçlar, d-aralığı, göreli yoğunluğu ve genişliği dahil olmak üzere her bir tepe noktası hakkında tam bilgi gösterecek şekilde genişletilebilir.

Veri Çıkışı
CrystalDiffract, programı bir sonraki kullanışınızda hızlı ve rahat erişim için çalışmanızı bağımsız bir belge olarak kaydetmenizi sağlar. Ayrıca tüm kırınım modellerini, yansıma listesini, yapı faktörlerini ve ayrıca kristal yapı verilerini CIF veya CMTX formatlarında dışa aktarabilirsiniz.

CrystalDiffract ayrıca CrystalMaker ile doğrudan görselleştirme bağlantısına sahiptir: herhangi bir simüle edilmiş deseni seçin ve Görselleştir komutunu seçin; kristal yapı CrystalMaker’da görüntülenecektir.

Doğrudan Görselleştirme bağlantısı, herhangi bir simüle edilmiş deseni almanızı ve kristal yapısını tek bir menü komutuyla CrystalMaker’da görselleştirmenizi sağlar.

Sistem Gereksinimleri

Uyumluluk: Apple Silicon veya Intel Core işlemci • macOS 11.0 veya üstü

İndirme Linkleri

Turbobit

36 MB .zip


Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Duyuru

MAC bilgisayarlar üzerine aradığınız tüm içerikleri bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz macindir.com’a hoşgeldiniz.


Sitemizde macOS sistemler için aradığınız full oyunları ve full programları bulup indirebilirsiniz. Tüm içeriklerimiz full sürümdür. İlgili aktivasyon araçları da içerisindedir.


Turbobit linklerimiz üzerinden premium alarak hem bize katkıda bulunabilir, hemde daha hızlı indirme yapabilirsiniz. Kırık linkleri lütfen yorum yaparak bildirin.