Disk Araçları

Disk Doctor Pro 1.0.22 Mac Os


Hakkında

Disk Doctor Pro, gigabaytlarca gereksiz dosyayı Mac’inizden yalnızca birkaç dakika içinde kaldırabilen tamamen yeni ve ultra güçlü disk temizleme uygulamamızdır. Uygulama, Mac’inizin sabit diskini otomatik olarak tarar ve değerli disk alanını boşaltmak ve sistem performansını iyileştirmek için güvenle kaldırılabilecek çok çeşitli dosyaları hızla görüntüler.

Disk Doctor Pro aşağıdaki alanları tarar:
Uygulama Önbellekleri
Önbellekler, uygulamalarınızı hızlandırmak için kullanılır. Ancak, bazı uygulamalar artık gerekmedikten sonra önbelleklerini silmez. Bu, boşa harcanan disk alanına yol açabilir.

Uygulama Günlükleri
Bazı uygulamalar, otomatik olarak oldukça büyük olabilen günlük dosyaları oluşturur. Bunları kaldırmak, azalıyorken disk alanı boşaltmanın kolay bir yoludur.

Uygulama Kalıntıları
Kaldırılan uygulamalar bazen ilişkili tüm dosyaları tamamen kaldırmaz. Bu gereksiz dosyaları kaldırarak disk alanını boşaltabilirsiniz.

Tarayıcı Önbellekleri
Web tarayıcınız, web sayfalarındaki içeriği sabit sürücünüzde depolar. Bu önbellekler web sitelerini daha hızlı hale getirebilir, ancak genellikle önbellekler güncel olmayan dosyalarla dolar.

iTunes Geçici Dosyaları
iOS aygıtlarınızı yönetmek ve güncellemek için iTunes’u kullanmak çoğu zaman çok sayıda geçici önbellek ve dosya oluşturabilir. Bunlar disk alanını boşaltmak için kaldırılabilir.

Kullanılmayan Uygulamalar
Kullanılmayan uygulamalar, 90 günden uzun süredir kullanılmayan uygulamaların bir listesini sağlar. Artık ihtiyacınız olmayan uygulamaları belirlemek ve kaldırmak için bu bölümü kullanın.

iOS Yazılım Güncellemeleri
Disk alanı kullanımınızı azaltmak için artık ihtiyacınız olmayan eski iOS yazılım güncellemelerini güvenle silebilirsiniz.

iOS Yedeklemeleri
Eski iPhone ve iPad yedeklerini kaldırmak, genellikle büyük miktarda disk alanı boşaltmanın hızlı bir yoludur.

Kısmi İndirmeler
Kısmi indirmeler, duraklatılmaları veya iptal edilmeleri nedeniyle başarıyla indirilemeyen dosyalar oldukları için tanımlanabilir ve kaldırılabilir.

İndirilenler
Dosyaların kaydedildiği varsayılan konum olduğundan, indirilenler klasörünüz çok büyük olabilir. Uygulamamız, artık ihtiyacınız olmayan dosyaları belirlemenize yardımcı olabilir.

Posta Önbellekleri
E-posta yoluyla alınan ekler , Posta uygulamanızda görüntüleniyorsa genellikle geçici olarak diske kaydedilir. Bu dosyaların silinmesi, orijinal e-posta eklerini etkilemeden disk alanını boşaltacaktır.

Mesaj Ekleri
Mesaj ekleri, Mesajlar uygulaması aracılığıyla gönderdiğiniz ve aldığınız dosyalardır. Bu dosyaları silmek, değerli disk alanını boşaltmaya yardımcı olabilir.

Büyük Dosyalar
Mac’inizdeki 100 MB’den büyük dosyalar tanımlanır. Bu dosya listesine göz atabilir ve artık ihtiyacınız olmayanları seçebilirsiniz.

Geliştirici Dosyaları
Xcode kullanarak geliştirme yaparken, projeleriniz ara derleme dosyaları, dizinler ve arşivler oluşturacaktır. Bunları silmek, disk alanından tasarruf sağlayabilir ve ayrıca performans sorunlarının düzeltilmesine ve hataların oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Bozuk Tercihler
Bunlar, Mac’inizde yüklü uygulamalar için bozuk veya hasar görmüş tercihlerdir. Bunları silmek, sorunları çözmeye ve disk alanını boşaltmaya yardımcı olabilir.

Bozuk Giriş Öğeleri
Bazen bir uygulama silindiğinde, onun bozuk bir bağlantısı Giriş Öğelerinizde kalabilir. Bu gereksizdir ve güvenle kaldırılabilir.

Ekran Görüntüleri
Mac’inizde yakaladığınız ekran görüntüleri zamanla birikerek masaüstünüzü karıştırabilir ve değerli disk alanını kaplayabilir.

Yükleyici Paketleri
DMG ve PKG dosyaları genellikle macOS yazılım yükleyicileri için kullanılır. Bir uygulamayı yükledikten sonra, bu dosyaları kaldırarak disk alanından tasarruf edebilirsiniz.

Çöp Kutusu Çöpünüzü
düzenli olarak boşaltmak, gereksiz dosyaların disk alanınızı kullanmasını önleyebilir.

Disk Doctor Pro, güzel bir aydınlık ve karanlık temasına sahiptir ve tam Retina desteği ile birlikte gelir.

Sistem Gereksinimleri

Uyumluluk: macOS 10.12 veya üstü

Ekran Görüntüleri

İndirme Linkleri

Turbobit

8 MB .dmg


Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Duyuru

MAC bilgisayarlar üzerine aradığınız tüm içerikleri bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz macindir.com’a hoşgeldiniz.


Sitemizde macOS sistemler için aradığınız full oyunları ve full programları bulup indirebilirsiniz. Tüm içeriklerimiz full sürümdür. İlgili aktivasyon araçları da içerisindedir.


Turbobit linklerimiz üzerinden premium alarak hem bize katkıda bulunabilir, hemde daha hızlı indirme yapabilirsiniz. Kırık linkleri lütfen yorum yaparak bildirin.