Araçlar- Çeşitli

GoToFile 1.6.4


Hakkında

GoToFile, Mac’inizdeki dosya ve klasörleri bulmak için hızlı, esnek ve doğru bir yardımcı programdır.

Bulanık Arama
Birkaç karakter yazın ve GoToFile eşleşen öğeleri anında gösterecektir. Bulanık Arama, karakterleri dışarıda bırakabileceğiniz ve yalnızca daha hamile olanları yazabileceğiniz anlamına gelir. Önemli olan sadece sıra. Büyük harf karakterleri yazmak, sözcük sınırlarında bu karakterlere sahip öğeleri tercih edecektir. GoToFile, dosya adına veya tam yola göre arama yapabilir.

Normal İfadeler Normal İfadelerle
eşleştirmek için arama teriminizin önüne bir ‘+’ ekleyin. Örneğin, “pdf” son ekine sahip dosyalar arıyorsanız +pdf$ girersiniz. Normal İfadeler, öğeleri sonuçtan hariç tutmak için de kullanılabilir. Bu durumda ifadenin önüne “-“ eklenir.

Her yerde
arama yapın GoToFile, proje adı verilen arama kümelerini kullanır. Bir proje, aranacak bir veya daha fazla klasörden ve hangi alt klasörlerin yoksayılacağını ve hangi öğelerin dizinden çıkarılacağını veya dizine dahil edileceğini belirten kurallardan oluşur. İndeksler hafızada tutulur ve otomatik olarak güncellenir.

Yapmadan (çok) hareket et Bir öğe bulunduğunda, GoToFile birkaç eylem sunar: Öğeyi varsayılan uygulamasıyla (⏎) veya o anda etkin olan uygulamayla (⇧⏎) açın. Yolunu panoya kopyalayın (⌥⏎) veya o anda etkin olan uygulamaya yazın (⌘⏎). Geri Dön düğmesine basmadan önce ne olduğunu bilmeniz için bir eylem simgesi gösterilecektir.
GoToFile ayrıca temel dosya yönetimi işlevselliği sağlar. Öğeleri yeniden adlandırabilir (⌃⏎), kopyalayabilir (⌃C ⌃V), taşıyabilir (⌃X ⌃V) ve çoğaltabilirsiniz (⌃D).
⇧ tuşuna iki kez basarak seçili öğenin QuickLook önizlemesini alırsınız.
Sürükle ve Bırak desteklenir. Açmak/kopyalamak/taşımak/bağlamak için bir öğenin simgesini herhangi bir uygulamaya sürükleyin.

Geçici filtreler
Bazen dosya veya klasörlerin çok yaygın adları vardır. Farklı konumlarda benzer şekilde adlandırılmış öğelerin uzun bir listesiyle karşılaşacaksınız. Bu durumda yol bileşenlerini (⌃←, ⌃→) seçebilir ve bu yola odaklanmayı (⌘=) veya altındaki her şeyi (⌘-) arama sonucundan hariç tutabilirsiniz. Bu geçici filtre, proje ayarlarını değiştirmez ve kolayca sıfırlanabilir (⌘⎋).

Son Öğeler
Az önce bir dosya indirdiniz ve onu açmak mı istiyorsunuz? Dosyayı bir uygulamada kaydettiniz ve başka bir uygulamada mı açmak istiyorsunuz? Arama panelini açın ve Son Öğeler moduna geçmek için ⌘R tuşuna basın. GoToFile, azalan düzende oluşturma/değiştirme tarihine göre sıralanan, yakın zamanda oluşturulan/değiştirilen öğelerin aranabilir bir listesini sunar.

Tarayıcı modu
Bir öğenin adını biliyorsanız, onu adıyla ararsınız. Bunu yapmazsanız, dosya sistemini keşfetmek için GoToFile’ın yerleşik Tarayıcı modunu kullanabilirsiniz. ↹ tuşuna basarak modlar arasında geçiş yapın. Aramak istediğiniz bir klasör bulduysanız, onu seçin ve aramadan sanal bir proje oluşturmak için ⌘⇧S tuşuna basın. Arama Modunda, seçilen öğeyi Tarayıcı Modunda ortaya çıkarmak için ⌘⇧B’ye basabilirsiniz.

Bulucu entegrasyonu
GoToFile üç sistem hizmeti sunar: Ara, Benzeri Ara ve Gözat. Hizmetler alt menüsünde Finder’ın bağlam menüsünde görünürler. Bu hizmetleri kullanarak Finder’dan herhangi bir klasörü hızlı bir şekilde arayabilir veya göz atabilirsiniz. Benzer Ara, Ara gibi davranır ancak geçerli dosya/klasör adını arama dizesi olarak ayarlar. Klavye Sistem Tercihleri ​​panelini kullanarak, daha akıcı bir iş akışı için bu hizmetlere klavye kısayolları atayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

GoToFile, Sierra’dan (10.12) Monterey’e (12) kadar tüm macOS sürümlerini destekler.

64 bit Intel veya Apple Silicon Mac gerektirir.

Her iki mimari de yerel olarak desteklenir.

İndirme Linkleri

Turbobit

38 MB .dmg


Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Duyuru

MAC bilgisayarlar üzerine aradığınız tüm içerikleri bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz macindir.com’a hoşgeldiniz.


Sitemizde macOS sistemler için aradığınız full oyunları ve full programları bulup indirebilirsiniz. Tüm içeriklerimiz full sürümdür. İlgili aktivasyon araçları da içerisindedir.


Turbobit linklerimiz üzerinden premium alarak hem bize katkıda bulunabilir, hemde daha hızlı indirme yapabilirsiniz. Kırık linkleri lütfen yorum yaparak bildirin.